Objevte krásy šumavy

Národní park Šumava je největší národní pak na území České Republiky, který vznikl v roce 1991 z dříve vyhlášeného CHKO Šumava. Šumavský park je členěn do tří zón (stupňů ochrany) ve kterých platí různá omezení.

Jestli jste uvažovali, kde trávit dovolenou, odpočinout si a dobít baterky, tak Šumavský národní park vás rozhodně nezklame. Nádherná příroda, téměř nedotknutelné území a úchvatné výhledy z kopců, rozhleden a hradů.

Nejznámější lokality

Jestliže se plánujete vydat do Národního parku Šumava, pak vás budou zajímat ty nejznámější lokality, kde je dobré nalézt ubytování a odtamtud vyrážet na cesty a výlety. Mezi naprosto nejoblíbenější oblasti patří tyto lokality:

Po národním parku se jednoduše dostanete autem a ti zdatnější i na kolech. V podstatě všechny památky na Šumavě jsou jednoduše dostupné po silnici a menší procházkou, což oceníte zejména v případě, že toho budete chtít vidět co nejvíc.

V zimním období můžete využít až na 540 km udržovaných běžeckých tratí, které jsou rozesety po celém národním parku. Případně zavítat do různých Ski Areálů Špičák, Zadov, Kašperské hory nebo Lipno.

ŠUMAVA JE:

Informační servis

LetnÍ ŠUMAVA

Zimní ŠUMAVA

Přejít nahoru